Wielu policjantów na Krupówkach. Posypały się mandaty za brak maseczek

W niedzielę policja częściowo podsumowała działania w stolicy Tatr. Turyści mogli zobaczyć sporą ilość policjantów.

Fot. Policja

„Minionej nocy na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, przez weekend miejscowych policjantów wspiera kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracają szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu.
Z piątku na sobotę nie było takich tłumów na Krupówkach, jak w ubiegłym tygodniu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek, piły alkohol w miejscu publicznym, zachowywały się wulgarnie lub obsceniczne. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia, a dwie, które znieważyły interweniujących policjantów zostały zatrzymane i usłyszą stosowne zarzuty. Nie doszło natomiast do spontanicznych ulicznych imprez, tak jak w ubiegły weekend. Interwencje związane ze zgłoszeniami dotyczącymi zakłóceniami ciszy nocnej przeprowadziliśmy w 8 obiektach turystycznych – grupy rozbawionych osób nie dawały spać innym wypoczywającym w pensjonatach turystom.
W sumie ostatniej doby pod Tatrami, Policja odnotowała 103 interwencje i 115 wykroczeń. Wylegitymowano 162 osoby, z których 84 ukarano mandatami karnymi, w tym 69 za brak maseczek lub złamanie innych sanitarnych obostrzeń. Wobec 31 osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, z czego 27 za naruszenie epidemicznych nakazów.”
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE