Jedyny taki sprzęt w Europie trafił do Szpitala Uniwersyteckiego

Szpital Uniwersytecki w Krakowie może pochwalić się nowym nabytkiem. Jedyny w całej w Europie. Właśnie trwa montaż a jego waga to 16 ton. 

fot. arch. SU

To wyjątkowy aparat do rezonansu magnetycznego. Dzięki niemu będzie można przeprowadzić rezonans u pacjentów u których było to niemożliwe do tej pory.

Z tradycyjnego aparatu do rezonansu magnetycznego nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać. Problemem staje się np. klaustrofobia uniemożliwiająca pacjentowi wejście do zamkniętej tuby. Również osoby otyłe mogły mieć kłopot z wejściem do aparatury.

Przeciwskazania do korzystania z tradycyjnego aparatu do rezonansu magnetycznego są również dla osób z metalowymi implantami i protezami ortopedycznymi.

Najnowszy sprzęt Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie waży 16 ton i właśnie jest montowany. Jest znacznie większy niż tradycyjna taka aparatura a co najważniejsze ma formę półotwartą, więc nawet osoby otyłe i z klaustrofobią będą mogły bez lęku przeprowadzić diagnostykę.

Nowa aparatura wyposażona jest w nowoczesne oprogramowanie a pole natężenia 0,4 T pozwala na przeprowadzenie diagnostyki wśród osób w stanie ciężkim jak również pacjentów z metalowymi implantami.

Koszt aparatury to ok 6 mln. zł.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE