Są wyniki testów przesiewowych nauczycieli! Ilu otrzymało pozytywny wynik?

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało dane dotyczące testów przesiewowych na obecność koronawirusa, które odbywały się od 7 do 19 lutego 2021 roku. Jak się okazało, tylko niecałe 3% nauczycieli otrzymało pozytywny wynik. 

Fot. Shutterstock

Do 7 do 19 lutego trwały badania przesiewowe nauczycieli, w ramach ogólnopolskiej akcji obejmującej pedagogów szkół podstawowych, specjalnych oraz przedszkoli. Miało to sprawdzić ilu pracowników oświaty jest zakażonych koronawirusem i czy powrót dzieci do szkół okazał się bezpieczny. Testy mogą też pomóc w decyzji co dalej z nauką zdalną.

W pierwszym etapie sprawdzano pedagogów klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy wrócili po feriach do pracy, otrzymali negatywny wynik, jednak chcieli przebadać się ponownie.Wymazy wtedy pobrano od 24 969 nauczycieli, z czego pozytywny wynik miało 409.

W piątek zakończono drugą turę badań. Sprawdzeni na obecność koronawirusa byli nauczyciele przedszkoli, których było ponad 14 tysięcy. Pozytywny wynik dotyczył 415 osób. Oznacza to, że w sumie niecałe 3% wszystkich badanych było zakażonych COVID-19.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE