Mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Są wyniki testów Polaków!

Dobre informacje napłynęły z Oberstdorfu, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Wszyscy polscy skoczkowie wraz ze sztabem szkoleniowym mają negatywne wyniki testów na wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak przekazał profil Skaczemy.pl w oficjalnym komunikacie na Twitterze, polscy skoczkowie wraz ze sztabem szkoleniowym zostali zbadani na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie testy okazały się być negatywne, co oznacza, że wszyscy zawodnicy wezmą udział w zawodach.

Organizatorzy mistrzostw świata zdecydowali też, że kontrolne badania w kierunku zakażenia COVID-19 będą dobywać się co dwa dni. Przeciwny temu jest między innymi Adam Małysz, który w rozmowie z Onetem uznał, że jest to absurdalny pomysł, ponieważ zaczyna się robić z tego biznes. Jeden test PCR kosztuje 90 euro, natomiast antygenowy 45, a  w sumie skoczkowie będą musieli przejść dwa testy PCR i cztery antygenowe.

Mistrzostwa zakończą się 7 marca. Już dziś o 14:00 zobaczymy pierwsze zmagania Polaków w skokach, podczas treningów. Pierwsze kwalifikacje mężczyzn odbędą się w najbliższy piątek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE