Światowy gigant wkracza do Polski. Kiedy rusza polska domena Amazon?

Pod koniec stycznia Amazon ogłosił, że wchodzi na rynek naszego kraju i pracuje nad stroną z polską domeną. Od tego czasu jednak wciąż nie podano oficjalnej daty otwarcia sklepu. Jak informuje Money, sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary mieli usłyszeć, że domena może ruszyć 1 marca. 

Fot. Pixabay

Pierwsze plotki o wkroczeniu amerykańskiego giganta e-commerce na polski rynek pojawiły się już kilka miesięcy temu. W styczniu oficjalnie Amazon potwierdził, że pracuje nad polską domeną sklepu internetowego. Cały czas jednak nie jest znana dokładna data, kiedy będzie można skorzystać z zakupów online.

Portal Money, który rozmawiał z polskimi sprzedawcami, dowiedział się, że otrzymali oni informację, że domena może ruszyć już 1 marca, czyli w najbliższy poniedziałek. Przedsiębiorcy swoje produkty mogli już rejestrować pod koniec stycznia. Jak jednak dodają, Amazon działa dość schematycznie, a na ostatnich rynkach, na które wchodził, mijały dwa miesiące od momentu poszukiwania sprzedawców do wejścia ostatecznego. A więc spodziewają się, że strona prędzej ruszy w połowie marca.

Zdaniem ekspertów branży e-commerce, Amazon mocno może namieszać w Polsce. Do tej pory najbardziej cieszącą się popularnością platformą było Allegro. Natomiast już w dniu, w którym oficjalnie potwierdzono wkroczenie Amazon do Polski, notowania Allegro na warszawskiej giełdzie spadły o około 7%.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE