Ekspert prognozuje datę szczytu pandemii

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski przekazał, że w jego opinii szczyt trzeciej fali wirusa SARS-CoV-2 wypadnie najprawdopodobniej między 20 a 25 marca 2021 roku. Dodaje, że wzrost liczby zakażeń można zredukować nawet o 70%, bez dodatkowych obostrzeń. Jak? „Wystarczy odpowiedzialność”- tłumaczy. 

Fot. Magda Pasiewicz/East News.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych odpowiedział na pytania dotyczące trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce, którą właśnie ogłoszono. Wciąż liczba przypadków wzrasta i wkrótce może wynieść średnio 12 tysięcy. Jak szacuje ekspert, szczyt wypadnie około 20-25 marca 2021 roku.

Dr Sutkowski uspokaja, tłumacząc, że nie ma jednak powodów do niepokoju. Lekarz stwierdził, że wzrost liczby zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent! Jak? Zdaniem eksperta wystarczy jedynie odpowiedzialność, której obecnie brakuje.

„Na wsiach do dziś wiele osób nie chce mieć z tą epidemią nic wspólnego. Nie chcę generalizować, że przestrzeganie obostrzeń jest na niskim poziomie u wszystkich. Wiele osób jednak nie dostosowuje się do rygorów.”

Zatem według dr Sutkowskiego, jeśli każdy obywatel będzie postępował rozsądnie, nie trzeba będzie wprowadzać żadnych dodatkowych obostrzeń, a liczba zakażeń znów spadnie. Dodatkowo, wciąż trwają szczepienia i wiele osób już przeszło zakażenie koronawirusem, nabywamy odporność populacyjną. Te wszystkie czynniki sprawiają, że można zacząć patrzeć pozytywnie w przyszłość.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE