Na wiosnę jeszcze poczekamy? Już wkrótce w Polsce „mroźny potwór” ze wschodu!

Przykre informacje dla tych, którzy liczyli, że wiosna zostanie u nas już na dłużej. Według synoptyków, w marcu czeka nas powrót siarczystego mrozu ze wschodu. Miejscami może być nawet kilkanaście stopni na minusie!

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Wszystko wskazywało na to, że zimowa pogoda już za nami. Wczoraj w najcieplejszym miejscu w Polsce, w Makowie Podhalańskim, termometry pokazywały nawet ponad 22 stopnie Celsjusza! Kilkanaście stopni ciepła mogliśmy natomiast odczuć w ostatnich dniach w przeważającej części kraju.

Jak jednak wynika z długoterminowej prognozy, to nie koniec mrozów. Do Polski w marcu powróci siarczysty mróz ze wschodu. Mroźne powietrze, które teraz znajduje się nad Rosją, coraz bardziej przesuwa się na zachód. Szczególnie zima ma dać się we znaki mieszkańcom północnych części kraju. Tam może być nawet -15 stopni.

Wirtualna Polska informuje, że największe nasilenie fali mrozów zapowiadane jest pomiędzy 10 a 12 marca 2021 roku, natomiast ocieplenie przyjdzie w drugiej połowie marca. Zdaniem klimatologów z Uniwersytetu Wrocławskiego, tak drastyczne zmiany temperatur wskazują nie tylko na zmiany w pogodzie, ale przede wszystkim na zmiany w klimacie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE