Uwaga! Oszuści podszywają się pod popularną platformę streamingową!

Coraz więcej Polaków otrzymuje maile od osób podszywających się pod platformę Netflix. Oszuści informują, że nie udało się autoryzować ostatniej płatności za subskrypcję i proszą o kliknięcie w link. Tam pojawia się prośba o wpisanie danych, dzięki którym złodzieje bez problemu mogą dostać się na konto bankowe. 

Fot. Kraków w Pigułce

W ostatnim czasie zauważono coraz więcej przypadków cyberoszustwa, polegającego na podszywaniu się oszustów pod platformę Netflix. Wysyłają do użytkowników maila z informacją o nieudanej autoryzacji ostatniej płatności za subskrypcję, w wyniku czego ich członkostwo zostanie wkrótce zawieszone.

Dla fanów filmów nie ma w tym momencie nic gorszego. Natychmiast klikają w link podany przez oszustów, łudząco podobny do prawdziwej wersji serwisu. Tam pojawia się prośba o podanie takich danych jak imię, nazwisko, numer karty i jej ważność, a także kod CVV. Wiele osób nieświadomie nabiera się na to i wpisuje dane. W ten sposób daje złodziejom dostęp do swoich finansów.

Dlatego warto bardzo uważnie czytać wszelkie maile, które otrzymujemy. Często w linkach pojawiają się drobne literówki, których na pierwszy rzut oka nie zauważamy. Jak apeluje Netflix, każdy podejrzany link można odesłać na adres [email protected] Również szczegółowe informacje dotyczące tego, co robić w przypadku próby oszustwa znajdują się na stronie platformy, w zakładce Centrum Pomocy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE