Wakacje w czasie pandemii. Zauważono nowy trend Polaków!

Co z wakacjami w Polsce w tym roku? Czy w ogóle się odbędą? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Wszystko zależne jest od rozwoju trzeciej fali pandemii. Jednak po dokonywanych do tej pory rezerwacjach, można już zauważyć pewne trendy. 

Fot. Pixabay

Wakacje w tym roku są jedną wielką niewiadomą. Niedawno hotele wznowiły działalność, jednak nikt nie wie na jak długo. Może się okazać, że jeśli liczba przypadków dalej będzie tak gwałtownie rosnąć, ośrodki znów zostaną zamknięte. „Rzeczpospolita” zauważa jednak, że wraz z otwarciem hoteli, ceny mocno wzrosły.

Gazeta opublikowała artykuł, w którym informuje, że wzmożone zainteresowanie rezerwacjami odnotowano zarówno na okres wakacyjny, ale i na Wielkanoc i majówkę. Zauważono, że tak jak to miało miejsce w 2020 roku, również w 2021 Polacy chętniej rezerwują pobyt w kraju. Wiele osób nie zamierza wybierać się za granicę, najpopularniejszymi kierunkami są polskie Mazury, morze i góry.

Ci, którzy planują dalsze wyjazdy, najbardziej interesują się Turcją, Grecją i Egiptem. Wybierają jednak te opcje, w których mogą bez ponoszenia dodatkowych kosztów odwołać rezerwacje. Popularnym kierunkiem są też bardziej odległe zakątki świata. Szczególnie teraz dużym zainteresowaniem cieszy się Dominikana czy Zanzibar. Z resztą ta druga destynacja jest teraz również najczęściej odwiedzanym miejscem przez polskich celebrytów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE