Aquaparki nadal nieczynne, ale Chochołowskie Termy wznowiły działalność. Zgodnie z prawem

To może być zaskoczenie dla wszystkich. Chochołowskim Termom bliżej wszak do aquaparku niż do tradycyjnego basenu. Wśród obostrzeń znalazł się bowiem zakaz funkcjonowania aquaparków, stąd podhalańskie gorące źródła również zawiesiły działalność. 

fot. Pixabay

Odkąd pojawiła się możliwość otwarcia tradycyjnych basenów, właściciele term, zaczęli analizować zapis niespójnego rozporządzenia.

Chochołowskie Termy wystąpiły o dokładną interpretację zakazu do głównego sanepidu w Warszawie oraz w Nowym Targu. Okazało się, że termy mogą powrócić do funkcjonowania, pod warunkiem zamknięcia stref rekreacyjnych tzn, zjeżdżalni, jacuzzi czy wodnych placów zabaw. Jeżeli otwarte zostaną jedynie baseny, strefa SPA oraz saunarium, nie będzie przeciwskazań do otwarcia obiektu.

Jak podaje Gazeta Krakowska, po pierwszym dniu, sanepid skontrolował Chochołowskie Termy i nie dopatrzył się niezgodności. Wiele rodzin skorzystało z otwarcia a w ślad za  Chochołowem zapewne pójdą kolejne podobne obiekty. Na najbliższy piątek ponowne otwarcie zapowiedziały termy w Bańskiej Niżnej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE