Drugi nabór na hejnalistę. Poprzedni nie wypalił. Można się zgłaszać

Drugi nabór na hejnalistę ogłosiła Państwowa Straż Pożarna w Krakowie. Poprzedni nabór nie wypalił, choć zgłosiło się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety. Niestety część kandydatów odpadła w pierwszym etapie na zdolności muzyczne, reszta w drugim etapie sprawnościowym. 

fot. Pixabay

Walka o funkcję hejnalisty okazała się bardzo trudna. Zgłosiło się 35 kandydatów, w tym trzy kobiety.

Część nie przeszła pierwszego etapu, który dotyczył zdolności muzycznych, reszta nie przeszła testu sprawnościowego. Oprócz pięknie wygrywanego hejnału trzeba mieć również kondycję fizyczną bo hejnalista wchodząc na więżę mariacką musi pokonać aż 272 schody. Po takim wysiłku, trzeba bez zadyszki wytrąbić hejnał na cztery strony świata.

Do testów sprawnościowych jednak nie jest pokonanie schodów wieży a bieg na czas oraz podciąganie się na drążku. To podstawowe testy jakie przechodzą wszyscy kandydaci chcący wstąpić w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Praca hejnalisty to 24 godzinny dyżur, po czym następuje 48 godzinna przerwa. Hejnał jest odgrywany co godzinę od 8 rano do 7 następnego dnia.

Krakowska Straż Pożarna czeka na kandydatów i liczy, że od czasu poprzedniego naboru popracowali nad umiejętnościami muzycznymi jak i kondycją fizyczną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE