Powrót dzieci do szkół. Przemysław Czarnek: „Przygotowaliśmy trzy programy”

Minister edukacji i nauki poinformował, że resort przygotowuje trzy programy, które będą ogłoszone w pierwszej połowie marca. Mają ona na celu pomóc dzieciom w powrocie do nauki stacjonarnej. Będzie to dostosowanie zajęć  wychowania fizycznego do osłabionej kondycji dzieci, badania psychologiczne i wsparcie w zdobyciu większej wiedzy.

Fot. Pexels

Przemysław Czarnej był gościem porannego programu na antenie Polskiego Radia 24. Wśród najważniejszych tematów jakie poruszył był powrót dzieci do szkół. Zaznaczył, że szczepienia nauczycieli dają szanse na to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne klasy będą wkrótce wracać do nauki stacjonarnej. Rząd chce zrobić wszystko, aby stało się to jak najszybciej. Minister zapowiedział także, że jeszcze w pierwszej połowie marca ogłoszone będą programy, które mają na celu wspomóc dzieci i młodzież w powrocie do szkół.

Jak wyjaśnił, każdego tygodnia będą prezentowane poszczególne programy. Pierwszy z nich został przygotowany przez rektorów Akademii Wychowania Fizycznego z całego kraju i przewiduje przeszkolenie wszystkich nauczycieli wf-u. W ten sposób zajęcia miałyby być bardziej efektywne. Wszystko ze względu na słabszą kondycję fizyczną dzieci, które wrócą do nauki stacjonarnej.

Kolejny program przewiduje wsparcie psychologiczne, ponieważ w ostatnim czasie takie problemy są coraz bardziej powszechne wśród uczniów. Wszyscy po powrocie z nauki zdalnej mieliby zostać przebadani pod  tym kątem. Ostatnią propozycją jest program wsparcia w zdobyciu większej wiedzy. Minister edukacji tłumaczy, że setki milionów złotych zostaną przeznaczone na dodatkowe zajęcia wspomagające. Nauczyciele z dyrektorami indywidualnie będą decydować, w jakim zakresie będą one prowadzone i z jakich przedmiotów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE