Co dla Małopolski oznacza powiatowy lockdown?

Pierwsze kroki w stronę regionalizacji obostrzeń pojawiły się już 25 lutego, kiedy minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o luzowaniu restrykcji w kraju, za wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Rząd zamierza powrócić do regionalizacji obostrzeń. Co to oznacza dla Małopolski?

Fot. Shutterstock

Rząd ogłosił już oficjalnie nadejście trzeciej fali pandemii koronawirusa, wraz z różnymi jego odmianami.

Trzecia fala zapowiadana jest jako ta, w której liczba zakażeń będzie największa i w najkrótszym czasie będą następować kolejne skoki. Rząd wprawdzie rozważa kolejne luzowanie obostrzeń, ale zakłada również zaostrzenie restrykcji w podziale regionalnym.

Obecnie obostrzenia regionalne mają dotyczyć wyłącznie województw, jednak niewykluczone, że również na poziomie wojewódzkim będą wprowadzane dodatkowe restrykcje powiatowe.

W Małopolsce z najwyższym wskaźnikiem zakażeń, znajduje się powiat krakowski, a zaraz za nim powiat wadowicki. Jeżeli dojdzie do powiatowych lockdownów to właśnie te dwa powiaty są pierwsze w kolejności do zwiększenia obostrzeń. Oznaczać to może powrót uczniów najmłodszych klas do zdalnego nauczania, ponowne zamknięcie kin i teatrów a także galerii handlowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE