Obostrzenia na Wielkanoc? Są najnowsze prognozy ekspertów!

Tegoroczne święta wielkanocne stoją pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że będą wyglądać podobnie, jak ubiegłoroczne. Według najnowszych prognoz ekspertów, mogą na nas czekać dodatkowe obostrzenia sanitarne. 

Fot. Pixabay

Już wkrótce Wielkanoc. W tym roku święta obchodzić będziemy na samym początku kwietnia. Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądać. Czy podobnie do poprzednich świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia? Czy jednak szczepienia i wzrost odporności populacyjnej sprawią, że poluzowane zostaną restrykcje?

Na ten temat wypowiedzieli się eksperci w rozmowie z RFM FM. Jak przewidują epidemiolodzy, w święta wielkanocne będziemy musieli liczyć się z obostrzeniami sanitarnymi. Wszystko ze względu na fakt, że liczba tak wysokich dobowych zakażeń zostanie prawdopodobnie z nami jeszcze przez ponad miesiąc,  „sezon” na wirusy i nowe mutacje COVID-19 skończą się dopiero po Wielkanocy.

„Będziemy walczyli przez miesiąc, dwa z dużymi wartościami liczby zakażeń, potem czeka nas spadek i względna stabilizacja latem, i najważniejsze, żebyśmy na jesieni nie wrócili do scenariusza z ubiegłego roku”

-mówi prof. Krzysztof Tomasiewicz w rozmowie z radiem. Jego zdaniem tylko dzięki szczepieniom możemy uchronić się od jesiennej fali pandemii koronawirusa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE