Oszuści nie odpuszczają! Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy!

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie dotyczące kolejnego oszustwa, w którym złodzieje wykorzystują stronę Poczty Polskiej. Celem jest wyłudzenie danych do kart płatniczych, tłumacząc, że są niezbędne do wysłania paczki.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak ostrzega zespół cyberbezpieczeństwa Komisji Nadzoru Finansowego, oszuści wzięli sobie za cel klientów Poczty Polskiej. Złodzieje chcą wyłudzić dane do kart płatniczych, pod przykrywką dopłaty do wysyłanej paczki. W tym celu wysyłają mailowo link do fałszywej strony poczty.

Dlatego służby apelują, aby w żadnym wypadku nie podawać poufnych danych, jakimi są między innymi numery kart płatniczych. Ważne też, aby zawsze sprawdzać poprawność domeny, zwłaszcza jeśli nadawca oczekuje od nas sensytywnych informacji.

To nie pierwszy przypadek oszustwa w sieci. Wcześniej odnotowano kilka przypadków podszywania się przestępców pod największe polskie banki, platformy streamingowe czy nawet sieci sklepów. Informacje o podejrzeniu przestępstwa najlepiej od razu zgłosić do odpowiedniej placówki, aby uchronić kolejne osoby przed dużymi stratami finansowymi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE