Jolanta Kwaśniewska z poważnymi skutkami zakażenia. Były prezydent komentuje jej stan zdrowia

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy dość ciężko znoszą skutki zakażenia koronawirusem. Już jakiś czas temu małżonkowie wyszli z choroby, jednak teraz Jolanta Kwaśniewska zmaga się między innymi z zapaleniem nerek. 

fot. By Platforma Obywatelska RP from Polska – Jolanta Kwaśniewska, CC BY-SA 2.0/Wikipedia

Były prezydent wraz ze swoją małżonką zakażeni koronawirusem byli na początku lutego. W jego przypadku choroba miała dość dokuczliwy przebieg. Tydzień był hospitalizowany, jak tłumaczył, miał temperaturę 39 stopni, otrzymywał kroplówki i tlen. Jego żona przebywała w szpitalu dwa dni.

Jednak teraz Jolanta Kwaśniewska ma poważne problemy zdrowotne. Były prezydent w rozmowie z „Faktem” przekazał, że on czuję się w miarę dobrze, dusi go jedynie uporczywy kaszel. Jego żona natomiast ma zapalenie nerek, które prawdopodobnie jest właśnie związane z przejściem COVID-19.

Para prezydencka przebywa obecnie w Szwajcarii, gdzie dochodzi do zdrowia.  Tam prowadzi „ograniczone restrykcjami życie”. Jak zapewniał Aleksander Kwaśniewski, oboje trzymają się wymagań sanitarnych i unikają kontaktów z innymi ludźmi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE