Kontrola szpitali tymczasowych. Trwa mobilizacja

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę o potrzebie uruchomienia szpitali polowych w dziewięciu województwach. Tym czasem w Małopolsce rozpoczęły się kontrole szpitali tymczasowych. 

By Stanisław Rozpędzik – http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/aktualnosci/nienazwana-a7dbeb.html, CC BY 4.0/Wikipedia

W związku z nagłym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, minister zdrowia Adam Niedzielski zadecydował o uruchomieniu szpitali polowych w dziewięciu województwach.

Małopolska nie znalazła się w tej dziewiątce, gdyż jak uspokaja wojewoda małopolski Łukasz Kmita, w szpitalach „zwykłych” wciąż jest dużo miejsca. Małopolskie szpitale w zeszłym tygodniu zaczęły nawet przyjmować pierwszych pacjentów covidowych ze Słowacji, gdyż w tamtejszych szpitalach obłożenie jest ogromne.

Tymczasem, jak podaje Radio Kraków,  posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba rozpoczęli kontrolę szpitali tymczasowych, wyliczając poszczególne koszty. Jak informują, dwadzieścia szpitali polowych kosztowało już 600 mln. zł. Posłowie chcą sprawdzić dlaczego szpitale w jednych miastach kosztowały więcej a w innych mniej, mimo że urządzane były w podobnych obiektach, jak choćby Hala Expo.

Zwracają uwagę, że większość szpitali nawet nie zaczęła działać, jednak generują koszty. Minister zdrowia zapowiedział jednak, że jeśli wzrost liczby zakażeń będzie nadal tak dynamiczny, trzeba będzie uruchomić pozostałe szpitale polowe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE