Ogromne kolejki do zakupu biletów MPK. Co się dzieje?

Odkąd weszła w życie nowa taryfikacja biletowa za przejazdy komunikacją miejską, czyli od początku lutego, kolejki do punktów sprzedaży wydłużały się każdego dnia. Wygląda na to, że marzec nie będzie lepszy. 

Fot. KPP w Krakowie

Mieszkańcy próbują wymienić stare bilety na nowe, wyrobić kartę miejską czy ubiegać się o zniżkę przynosząc pit potwierdzający, że w Krakowie odprowadzają podatki.

Problem w tym, że czynne są jedynie dwa takie punkty w Krakowie i działają w pełnym reżimie sanitarnym. Kolejki zatem wyglądają jak z czasów PRLu. Jak podaje Radio Kraków, w punkcie przy ulicy Podwale, kolejka sięga aż do Kapucyńskiej.

MPK planuje otworzyć kolejne punkty biletowe, jednak mieszkańcy jednogłośnie odpowiadają, że był na to czas bo przedsiębiorstwo miało czas by przygotować się na taką sytuację. Obecnie, wyrobienie nowej karty miejskiej, czy wymiana biletów możliwe są przy ul. Podwale i na Dworcu Głównym. MPK zapowiedziało jednak, że planuje otworzyć kolejne Punkty Sprzedaży Biletów. Wciąż nie wiadomo jednak kiedy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE