Polski koncern podpisał umowę ws. produkcji szczepionek przeciwko COVID-19!

Firma Mabion podpisała umowę z amerykańską spółką Novavax, która pracuje nad własną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, polska firma będzie współproducentem preparatu. Ma nawet zainwestować w nią Polski Fundusz Rozwoju.

Wczoraj Mabion, polska firma biotechnologiczna z Konstantynowa Łódzkiego poinformowała o umowie, którą zawarła z amerykańskim koncernem Novavax. Dokument dotyczy produkcji serii technicznej substancji czynnej, która jest głównym składnikiem szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Jak tłumaczy Mabion, jest to pierwszy krok w kierunku potencjalnej umowy produkcyjnej. Jeśli wszystkie testy zakończą się pozytywnie, polska marka będzie mogła uczestniczyć w wytwarzaniu substancji czynnej preparatu na COVID-19.

„Umowa ramowa z firmą Novavax to dla Mabion niezwykle istotna możliwość na wykorzystanie wiedzy i zdolności produkcyjnych Mabion na rzecz zwalczania globalnej pandemii. Nasz zespół ekspertów i infrastruktura produkcyjna są gotowe, by rozpocząć prace nad optymalizacją i zwiększeniem skali produkcji kandydata na szczepionkę firmy Novavax.”

-przekazał prezes Mabion, dr Dirk Kreder. Firma zawarła również porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju, które miałoby przekazać pieniądze, niezbędne do rozbudowy mocy produkcyjnych firmy. Chodzi o kwotę 40 milionów złotych. Porozumienie między Mabion a PFR ma charakter niewiążący.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE