Gastronomia zostanie otwarta po Wielkanocy? „Jest wstępna zgoda”

Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, po świętach wielkanocnych mogą zostać otwarte ogródki kawiarniane i restauracyjne. Miałaby pojawić się na to wstępna zgoda, po konsultacjach Ministerstwa Rozwoju z Ministerstwem Zdrowia. 

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Radio RMF FM nieoficjalnie dowiedziało się, że Ministerstwo Rozwoju konsultuje temat ewentualnego otwarcia ogródków restauracyjnych i kawiarnianych z Ministerstwem Zdrowia. Wszystko jednak ma zależeć od liczby zakażeń w kraju, ale wstępna zgoda jest.

Jak dodaje radio, możliwość wznowienia działalności kawiarnianych lub restauracyjnych ogródków miałaby być sygnałem, aby do Wielkanocy jednak wytrwać w reżimie sanitarnym, ponieważ przed nami miesiąc ciągłego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Według zapowiedzi polityków, po świętach będą mogły zostać podejmowane bardziej „odważne” decyzje jeśli chodzi o odmrażanie gospodarki. Ważnym elementem, w porównaniu chociażby z poprzednią falą COVID-19 jest fakt, że teraz mamy szczepionki, a także zdobywamy odporność populacyjną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE