Duża sieć przejmie 8 sklepów Tesco!

Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Firma Salling Group, do której należy Netto Polska, przejmie aż osiem sklepów Tesco w Polsce. Są to placówki w Warszawie, Gliwicach, Szczecinie, Krakowie, Gdyni, Kielcach, Katowicach i w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

fot. Kraków w Pigułce

W połowie czerwca 2020 roku brytyjski koncern Tesco przekazał, że sprzedaje w Polsce swój biznes firmie Salling Group. W innych lokalizacjach, na miejscu sklepów Tesco powstały między innymi Leroy Merlin czy Kaufland. Jednak zdecydowanie liderem jest Salling Group, którego transakcja obejmie aż 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę firmy.

Już teraz firma tymczasowo przejęła 8 sklepów, zlokalizowanych w Warszawie, Gliwicach, Szczecinie, Krakowie, Gdyni, Kielcach, Katowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak tłumaczy UOKiK, Salling Group planuje trwale nabyć jedynie sklep w Warszawie.

„Pozostałe zostaną przejęte tymczasowo w związku z procesem kończenia aktywności grupy Tesco w Polsce i w przyszłości mają zostać sprzedane innym podmiotom.”

-dodaje wydział komunikacji urzędu.

Koncern Salling Group jest największym duńskim sprzedawcą detalicznym, którego udział w rynku wynosi 34,9%. Posiada kilka sieci sklepów, w tym wspomniane już Netto, a także Føtex, Bilka i Salling.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE