Kolejne dwa województwa przekroczyły liczę po którym następował lockdown

Województwa Mazowieckie i Lubuskie przekroczyły w niedzielę barierę po której województwo Warmińsko-Mazurskie i Pomorskie zostały zamknięte. Małopolska wydaje się być na razie daleka od tych liczb.

Fot. Shutterstock

Piotr Tarnowski, niezależny analityk danych o epidemii przygotował nowe infografiki ukazujące średnią zakażeń z ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców.

Wskaźnik w woj. Mazowieckim wynosi 41,7, a w Lubuskim 40,6. Najwięcej ma woj. Warmińsko-Mazurskie, bo 60,4. To właśnie to województwo zostało zamknięte kiedy jeszcze wskaźnik wynosił 40. Podobnie było na Pomorzu, które teraz ma 46,7. Małopolska wydaje się być bezpieczna. Liczba ta wynosi 25,5 i jest jedną z najniższych w kraju.

Tylko na samym Mazowszu mieszka 5,4 mln mieszkańców. Zamknięcie obu województw oznaczałoby lockdown dla 6,5 mln ludzi. Wiceminister Waldemar Kraska nie pozostawił jednak wątpliwości – Przygotowaliśmy taką strategię, że będziemy co tydzień ogłaszać i zmieniać ewentualne obostrzenia w regionach Polski. Województwo mazowieckie jest na trzecim miejscu w tej chwili, po województwach warmińsko-mazurskim i pomorskim. Myślę, że Polacy będą roztropni i na pewno zastosują się do naszych zaleceń, ta fala trzecia stanie w miejscu i nie będzie takiej potrzeby – powiedział w RadioZet.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE