Jak będzie wyglądała Wielkanoc? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia i Michał Dworczyk odpowiadają

Wielu Polaków zadaje pytanie odnośnie obostrzeń na Święta Wielkanocne. Rząd nie odpowiada wprost, ale wszystkie wypowiedzi wskazują na wprowadzenie obostrzeń.

Fot. Pixabay

Dzisiaj jest na pewno za wcześnie, żeby mówić o tym, jak będą wyglądały Święta Wielkanocne. Chcielibyśmy oczywiście, żeby te przepisy były jak najmniej dotkliwe, ale przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie Polaków – powiedział Michał Dworczyk na antenie TVP 1. Zaapelował też, by przestrzegać obostrzeń i reżimu sanitarnego. Dodał, że w dużej mierze obostrzenia na Wielkanoc zależą to od naszego zachowania teraz.

W podobnym tonie wypowiada się Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – Na pewno nie będą to jeszcze takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus (…) Na pewno będą to jeszcze święta, które powinniśmy spędzić jedynie w gronie najbliższych osób. Jeżeli chcemy, żeby późna wiosna i wczesne lato były okresem, kiedy obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy koronawirusa będzie coraz mniej, to te święta będziemy musieli spędzić jeszcze tak jak wcześniejsze święta Wielkanocne i ostatnie święta Bożego Narodzenia – powiedział rzecznik w wypowiedzi dla Radia Plus. Oznaczać to może, że nastąpi ograniczenia w liczbie gości przy świątecznym stole.

Wcześniej wiceminister Waldemar Kraska powiedział w Radiu Zet, że pamięta, jak rok temu rząd mówił, że następne święta już będą świętami normalnymi. „No niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (będą – dop. red)” – powiedział.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE