Zmarła dziennikarka TVP. Od wielu lat walczyła z chorobą!

Jak przekazało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, 7 marca zmarła Bożena Walewska, dziennikarka Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Tworzyła między innymi popularny program „Ziarno”. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Wczoraj zmarła Bożena Walewska, dziennikarka związana przede wszystkim z Polskim Radiem i TVP. Najbardziej znana była z prowadzenia popularnego katolickiego programu „Ziarno”, skierowanego do dzieci i młodzieży.

Informację o śmierci kobiety przekazało jako pierwsze Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, następnie potwierdziła ją członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Teresa Bochwic. Bożena Walewska od wielu lat walczyła z chorobą nowotworową, którą ostatecznie przegrała.

„Z wielkim smutkiem zawiadamiam, że w niedzielę, 7 marca odeszła do Pana nasza Koleżanka redaktor Bożena Walewska. (…) We wszystkim, co robiła, była szlachetna, prawa, koleżeńska. Kochała Boga, Polskę i ludzi” 

-napisano w komunikacie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w mediach społecznościowych.

Bożena Walewska  od 1975 roku była redaktorką i wydawczynią Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Za stworzenie „Ziarna” otrzymała nawet Nagrodę Prezesa Telewizji. Współtworzyła Studio „Solidarność”.  Przez wiele lat była członkinią rady programowej TVP, a przez ostatnie lata pomagała dziennikarzom w znalezieniu pracy w biurze pośrednictwa pracy DeSKa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE