Na Babiej Górze utknęło 11 turystów. Wielka akcja GOPRowców

Tuż pod szczytem Babiej Góry utknęło 11 turystów. Już przy zgłoszeniu było wiadome, że jedna albo dwie osoby nie są w stanie iść o własnych siłach. 

fot. GOPR Beskidy

Na Babiej Górze w czwartek panowały bardzo trudne warunki. Mocno śnieżyło a wiatr osiągał prędkość 100 km/h.

Grupa 11 turystów mogła w takich warunkach kontynuować wędrówki a dwie osoby nie były w stanie poruszać się o własnych siłach.

„Po uzyskaniu tych informacji ratownicy wszystkich sekcji operacyjnych GB GOPR zostali poinformowani o prowadzonych działaniach – organizowany zostaje duży zespół, który przygotowuje się na podjęcie ewakuacji i transportu nawet kilku osób. Ratownik dyżurny powiadamia Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej” – opisuje akcję GOPR Beskidy.

Niestety grupa turystów rozdzieliła się, dlatego część ratownicy odnaleźli ok. godz. 15.30, drugą część godzinę później. Jak opisują sytuację ratownicy, dwie osoby bez logicznego kontaktu wymagały pilnej pomocy.

fot. GOPR Beskidy

Jak informuje GOPR Beskidy, aż trzy osoby wymagały pomocy medycznej. Cała trójka trafiła do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Akcja zakończyła się dopiero o godz. 22. Brało w niej udział 20 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE