COVID-19. Jaki procent Polaków wyraża chęć szczepień? Zaskakujące informacje!

Jak wynika z badań, Polacy nie są chętni na szczepienia. Zaledwie 51,6% obywateli chce się zaszczepić przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Aż 30,5% jest przeciwnego zdania, a 14,3% nie ma jeszcze wyrobionej opinii na ten temat. Czemu tak mało osób chce przyjąć preparat?

Fot. Shutterstock

Trzecia fala pandemii koronawirusa trwa. Codziennie przybywa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków zakażenia. Coraz więcej ludzi wymaga hospitalizacji. Jak się jednak okazuje, mimo, ze szczepionki są już dostępne, zaledwie połowa populacji w Polsce chciałaby się zaszczepić.

W Polsce mamy raczej do czynienia z tendencją spadkową jeśli chodzi o chęci do szczepień. Z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland na zlecenie „Gazety Wyborczej” wynika, że w tej chwili tylko 51,6% Polaków chce otrzymać preparat na COVID-19. Przeciwnego zdania jest 30,5% osób, natomiast 13,3% nie ma zdania na ten temat.

Jak zaznacza główny analityk UCE RESERCH Krzysztof Zych, jeszcze w styczniu liczba osób chętnych na szczepienia wynosiła około 70%, a więc widać, że z miesiąca na miesiąc spada zainteresowanie szczepieniami. Dlaczego? Być może ze względu na obawy dotyczące skutków ubocznych preparatów. W ostatnim czasie dużo mówiło się o pojawieniu się zakrzepów krwi u osób zaszczepionych szczepionką AstraZeneca.

Wiele osób ma też wątpliwości co do skuteczności szczepionki, chociażby ze względu na szybkość powstania preparatów. Do tej pory analizy szczepionek na inne choroby trwały nawet po kilkanaście lat!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE