Ocieplenie w kwietniu? Dobre informacje od IMGW!

Czy w końcu pożegnamy zimę na dobre? Wszystko na to wskazuje. Jak zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już od kwietnia czeka nas ocieplenie!

Fot. Pixabay

Pogoda w marcu nie rozpieszcza. Co chwilę mamy do czynienia ze wzrostem, a następnie ze spadkiem temperatury. Według zapowiedzi synoptyków, zimę jeszcze w tym miesiącu odczujemy. Miejscami może jeszcze spaść śnieg i śnieg z deszczem. Termometry również mogą wskazać kilka stopni poniżej zera.

W programie „Newsroom” Wirtualnej Polski Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii  i Gospodarki Wodnej pytany był o prognozę długoterminową. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo poczujemy zapach wiosny! Meteorolog przyznał, że ciężko przewidzieć z takim wyprzedzeniem czy to się sprawdzi, ale kwiecień powinien być dla nas dużo łaskawszy.

„Na ten moment mogę podpowiedzieć, że kwiecień ma być z temperaturami w normie i z opadami właściwie też w okolicach normy. „

-zaznaczył. Dodał także, że tegoroczny długi weekend majowy póki co również zapowiada się słonecznie i przyjemnie. Niewykluczone, że na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni powyżej zera!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE