Firma AstraZeneca zmienia nazwę swojej szczepionki!

Firma AstraZeneca zmienia nazwę swojej szczepionki na koronawirusa. Od teraz preparat będzie nazywał się Vaxzevria. Europejska Agencja Leków zaakceptowała decyzję koncernu.

AstraZeneca jest jedną z firm, która dostarcza szczepionki na koronawirusa w krajach Unii Europejskiej. Jak informuje jednak „The Brussels Times”, firma zdecydowała się zmienić nazwę swojej szczepionki, która od teraz będzie funkcjonować pod nazwą Vaxzevria.

Koncern zapewnił, że skład szczepionki pozostanie bez zmian, nowa będzie jedynie etykieta preparatu. Decyzję zaakceptowała już Europejska Agencja Leków.

W ostatnim czasie szczepionka AstraZeneca wywołała duże kontrowersje. Wszystko ze względu na pojawienie się informacji dotyczących skutków ubocznych, które występują po otrzymaniu produktu. Jak jednak zapewniła zarówno firma, jak i Europejska Agencja Leków, szczepionka jest w pełni bezpieczna i można ją bez problemu stosować. Badania kliniczne III fazy wydają się potwierdzać jej skuteczność i bezpieczeństwo, ponieważ wykazano, że preparat wykazał 79% skuteczności  w zapobieganiu objawowemu COVID-19 i 100% skuteczności w zapobieganiu ciężkiej chorobie i hospitalizacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE