Konferencja Michała Dworczyka. „Za te dwa potknięcia przepraszamy”

Po zamieszaniu związanym z uruchomieniem zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19, głos w sprawie postanowił zabrać Michał Dworczyk. Podczas konferencji prasowej pełnomocnik ds. szczepień przeprosił za dwa potknięcia i zapewnił, że jak zapowiedział premier Morawiecki, do końca sierpnia wszyscy zostaną zaszczepieni.

W nocy ze środy na czwartek ruszyła możliwość rejestracji na szczepienia osób w wieku 40-59 lat. Jak przekazał rano Michał Dworczyk, decyzję tę podjęto ze względu na słabnące zainteresowanie szczepień wśród osób starszych. Sprawa okazała się być jednak bardziej skomplikowana. W skutek awarii systemu osoby, które miały być zapisywane na maj, zostały zapisane na kwiecień. Wtedy zdecydowano wstrzymać rejestracje do momentu usunięcia awarii.

W związku z całym zamieszaniem zorganizowano konferencję pełnomocnika rzadu ds. szczepień. Michał Dworczyk przeprosił za dwa potknięcia. Chodzi o błąd systemu, a także komunikację, która wczoraj powinna być bardziej efektywna.

„Ministra Niedzielskiego nie było wczoraj wieczorem na sztabie i pewnie stąd to opóźnienie w informacji, która dotarła do pana ministra”

-wyjaśnił.

Minister zaznaczył, że już wkrótce będziemy mieć do czynienia z coraz częstszym mieszaniem się grup wiekowych. Przypomniał też słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział, że do końca sierpnia wszyscy chętni  otrzymają szczepionkę na COVID-19.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE