Od przyszłego tygodnia rusza rehabilitacja pocovidowa! Rzecznik MZ o szczegółach

Jak informuje Wojciech Andrusiewicz, od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona rehabilitacja dla osób, które przeszły już zakażenie koronawirusem. Będą mogli z niej skorzystać ozdrowieńcy, którzy nadal odczuwają skutki choroby.

Fot. Pexels

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona rehabilitacja dla pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem. Właśnie minister zdrowia podpisał dwa polecenia prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rehabilitacja miałaby rozpoczynać się nie później niż pół roku od zakończenia leczenia i trwać od dwóch do sześciu tygodni, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Będą mogli z niej skorzystać wszystkie osoby, które wciąż odczuwają skutki choroby, takie jak przemęczenie fizyczne, duszności czy trudności z oddychaniem.

Leczenie odbywać się będzie między innymi w uzdrowiskach, zakładach rehabilitacji leczniczej czy ośrodkach rehabilitacyjnych. W całej Polsce ma zostać uruchomionych do tego czasu kilkaset ośrodków, które będą udzielać tego typu świadczeń.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE