Wędkarz na widok policjantów porzucił wędkę, torbę wędkarską ze złowioną rybą

22-letni wędkarz łowił ryby na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, co zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody jest zabronione.

Fot. Pixabay

31 marca br. po godzinie 18, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem natrafili w Szczawnicy na wędkarza, który łowił ryby na terenie parku narodowego pomimo zakazu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy porzucił wędkę, torbę wędkarską i szybkim krokiem zaczął oddalać się z miejsca połowu.

Dopiero na wyraźne polecenie policjantów się zatrzymał. Wędkarzem okazał się 22-latek z powiatu nowosądeckiego. W torbie porzuconej na brzegu funkcjonariusze znaleźli akcesoria wędkarskie i zapakowaną do reklamówki złowioną wcześniej rybę. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Pienińskiego Parku Narodowego. Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, połów ryb na terenie parku narodowego jest zabroniony i zagrożony karą aresztu lub grzywny. W sprawie nielegalnego połowu ryb prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dodatkowo 22-latek odpowie za używanie wulgaryzmów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE