Bregović pożegnał Krzysztofa Krawczyka: „Mój przyjacielu”

Wczoraj niespodziewanie pojawiła się informacja o śmierci legendy polskiej muzyki, Krzysztofa Krawczyka. Artystę pożegnali między innymi jego przyjaciele po fachu. Wśród nich był Goran Bregović, z którym Krzysztof Krawczyk współpracował. 

Autorstwa Januarybratek – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59794107

Wczoraj w wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Jako pierwszy informację przekazał jego menadżer, chwilę później żona potwierdziła tragiczną wiadomość. Krzysztof Krawczyk jeszcze niedawno zmagał się z wirusem SARS-CoV-2, z którym ostatecznie wygrał i dopiero co został wypisany ze szpitala. Nic nie zapowiadało takiej tragedii.

Cała Polska żegnała Krzysztof Krawczyka. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo wpisów, zarówno ludzi kultury czy polityki. Wszyscy wspominali Krawczyka i składali kondolencje jego najbliższym. Wśród nich był między innymi Gorian Bregović, który nagrał z nim wspólną płytę. Opublikował krótki post w języku polskim, pisząc: „Spoczywaj w pokoju, mój przyjacielu”. Nawiązał tym samym do najpopularniejszego utworu z albumu. Do wpisu dołączył teledysk.

Krzysztof Krawczyk zadebiutował w zespole Trubadurzy w 1963 roku. Nagrali wspólnie kilkanaście przebojów, takich jak „Znamy się tylko z widzenia” czy „Byłaś tu”.  Dziesięć lat później rozpoczął karierę solową. Występował na największych scenach w Polsce i za granicą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE