Co z tegoroczną majówką? Minister odpowiada!

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał, że należy liczyć się z obostrzeniami, również w okresie majówki. Jednak ostateczne decyzje będą podejmowane na bieżąco, w zależności od liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. 

Dziś miała miejsce konferencja prasowa ministra zdrowia, który przekazał, że obowiązujące od dwóch tygodni obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia 2021 roku. Oznacza to, że zamknięte wciąż pozostaną galerie handlowe, kina, teatry i hotele. Nauka odbywać się będzie również w sposób zdalny.

Minister pytany był też o obostrzenia w okresie majówki. Przyznał, że trzeba będzie się z nimi liczyć, jednak zaznaczył, że o skali restrykcji rząd będzie informował w najbliższych tygodniach, bo póki co jest jeszcze na to za wcześnie. Wszystko będzie zależne od dalszej sytuacji pandemicznej w kraju.

„Patrzymy na to, czy trend zmniejszonej liczby zachorowań będzie kontynuowany. Mamy perspektywę przyspieszenia szczepień i coraz większą liczbę ozdrowieńców. Przyspieszenie szczepień będzie angażowało samorządy i mam nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy stanie się on realną przeszkodą dla rozwoju pandemii.”

-podkreślił Adam Niedzielski. Podobne słowa można było usłyszeć wczoraj od rzecznika rządu, Piotra Muellera, który wypowiadał się na temat tegorocznych wakacji. Podkreślano zarówno podczas dzisiejszej, jak i wczorajszej konferencji, że wszystko zależy od dwóch czynników: szczepień i odpowiedzialności Polaków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE