Ogródki restauracyjne otwarte na majówkę? Jest szansa!

Obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Co dalej? Rządzący mówią, by nie nastawiać się na rewolucje, ale Piotr Müller daje jednocześnie cień nadziei na otwarcie ogródków restauracyjnych.

Fot. Shutterstock

Obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. niektóre sklepy w galeriach handlowych, salony fryzjerskie i kosmetyczne, hotele i żłobki i przedszkola. Uczniowie natomiast przeszli na naukę zdalną. Do tego cały czas zamknięte są siłowni i obiekty fitness, obiekty sportowe i restauracje, które mają możliwość sprzedaży jedzenia w dowozie i na wynos.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że rząd ma nadzieję na zniesienie części obostrzeń po tym terminie. Wszystko to oczywiście zależy od sytuacji epidemicznej, ale najnowsze dane pokazują tendencję spadkową.

Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy, iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu – powiedział rzecznik rządu. Dopytywany czy zostaną uruchomione ogródki restauracyjne powiedział, że nie wyklucza tego wariantu. Dodał jednak, że woli zaniżyć swoje oczekiwania, bo wydarzenia związane z pandemią uczą dużo pokory.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE