Popularny lek na serce wycofany ze sprzedaży! GIF apeluje!

Główny Inspektor Farmaceutyczny przekazał o wycofaniu z obrotu produktu Lingocain 2%, popularnego preparatu w leczeniu zaburzeń rytmu serca. Wszystko ze względu na podejrzenie braku spełnienia wymagań jakościowych.

Fot. Kraków w Pigułce

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju Lingocain 2%. Jest to lek, który ma działanie znieczulające i przeciwarytmiczne. Stosuje się go przede wszystkich w leczeniu zaburzeń rytmu serca pochodzenia komorowego.

Dokładnie chodzi o produkt Lingocain 2% (Lidocaini hydrochloridum), 20 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań, 20 poj. 20 ml o numerze serii 20251011 i terminie ważności 05.2023. Powodem decyzji jest podejrzenie wady jakościowej. Jedna z aptek szpitalnych zidentyfikowała ciała obce w jednostkowym opakowaniu bezpośrednim.

Lek ten posiada substancję czynną, którą jest lidokaina. Hamuje ona powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Warto pamiętać to środek silnie działający, dlatego przed jego zastosowaniem warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat działania i wskazań leczniczych.

Substancją czynną wspomnianego preparatu jest lidokaina, lek miejscowo znieczulający. Lidokaina hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Działa na zakończenia bólowe i nerwy czuciowe, należy do leków o szybkim początku działania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE