Trzynastu „stęsknionych” Cypryjczyków zatrzymanych na lotnisku w Balicach

Na lotnisku w Balicach zatrzymano trzynastu cudzoziemców, którzy przylecieli do Krakowa do swoich „małżonków”. wprawdzie posiadali certyfikaty zawarcia małżeństwa, ale dla Straży Granicznej sytuacja wydała się podejrzana. 

fot. Wikipedia

Na lotnisku w Balicach zatrzymano trzynastu cudzoziemców, którzy przylecieli z Cypru.

Jak podaje Polsat News, wszyscy jako cel wizyty zadeklarowali spotkanie ze swoimi żonami lub mężami. Okazali również certyfikat zawarcia małżeństwa wydany na Cyprze. Obywatele Indii, Pakistanu, Nepalu i Bangladeszu zapewniali, że przyjechali tylko na kilka dni aby spotkać się ze swoimi połówkami, pozwiedzać miasto a potem wrócić na Cypr.

Cudzoziemcy przedstawili paszport oraz zezwolenie na pobyt dla członka rodziny obywatela Unii Europejskiej. Jak podaje stacja, współmałżonkowie mieli być obywatelami Rumunii, Bułgarii oraz Łotwy.

Zatrzymani nie potrafili jednak podać zbyt wielu szczegółów dotyczących pobytu, a zważywszy na panujące obostrzenia, Straż Graniczna zaczęła być podejrzliwa.

Pobyt pod Wawelem jednak się nie udał, bo cała trzynastka została zatrzymana. Część już została odesłana z powrotem  na Cypr.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE