Wyciek danych ponad 2,5 mln Polaków!

Masz konto na portalu społecznościowym Facebook? W świąteczny weekend do internetu wyciekło 533 milionów danych osobowych użytkowników tego serwisu. W tym 2.5 miliona należy do Polaków.

Fot. Pixabay

W pliku znalazły się takie informacje jak: imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, adres e-mail, płeć, stan cywilny, zawód czy miasto.

Moje dane wyciekły, co robić?

  • W tym momencie najważniejsze jest być szczególnie czujnym wobec podejrzanych SMSów i połączeń telefonicznych, które się pojawią. Baza wycieków numerów telefonu to dla oszustów darmowa lista telemarketingowa dla ich przekrętów. Dopłaty do paczek, linki do fałszywych aplikacji, tego na pewno można się spodziewać i trzeba być czujnym – tłumaczy Weronika Bartczak z CyberRescue.

Po drugie w związku z wyciekiem, warto przyjrzeć się danym, które publikujemy na naszych mediach społecznościowych. Sprawdź co warto usunąć, a co ukryć poprzez zmianę ustawień prywatności. Warto też zadbać o silne i indywidualne hasło, a także włączyć weryfikację dwuetapową na koncie.

Uf tym razem mam szczęście!

 Jeżeli Twoje dane nie ucierpiały podczas tego wycieku danych, warto zabezpieczyć je na przyszłość. Po pierwsze włącz dwuetapową weryfikację logowania na wszystkich mediach społecznościowych. Zmień ustawienia prywatności, by były widoczne tylko dla znajomych lub dla Ciebie.

 Staraj rejestrować się na takich stronach zastępczym adresem e-mail i numerem telefonu, by w razie wycieku nie dostawać SPAMu na główny adres i numer – dodaje Weronika Bartczak z CyberRescue.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE