Andrzej Duda zwołuje radę gabinetową. Chodzi o sytuację epidemiczną w kraju!

Prezydent Andrzej Duda, w związku z sytuacją pandemiczną w Polsce, zdecydował się zwołać posiedzenie rady gabinetowej jutro o godzinie 9:30. Informację tę przekazał właśnie rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. 

Sytuacja pandemiczna w kraju jest dramatyczna. Pomimo szczepień i obostrzeń, wciąż nowych zachorowań na koronawirusa przybywa o około kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt przypadków dziennie. Zwiększa się także liczba zgonów z powodu COVID-19 oraz liczba zajętych miejsc w szpitalach covidowych, które już są na granicy wytrzymałości.

W związku z tym, jak przekazał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, Andrzej Duda zwołał specjalnie posiedzenie rady gabinetowej na jutro, na godzinę 9:30. Podczas spotkania będzie omawiana sytuacja pandemiczna w kraju i dalsza strategia działań w tej sprawie. Posiedzenie ma odbyć się w pełni zdalnie.

Dziś odnotowano prawie 28 tysięcy nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Padł też rekord zgonów od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, a z powodu współistnienia zakażenia wraz z innymi schorzeniami- aż 713.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE