Chora na COVID-19 wyszła z domu, by kupić alkohol

Z dnia na dzień rośnie liczba osób, które powinny przebywać na izolacji domowej czy kwarantannie. Nie wszyscy jednak rozumieją powagę sytuacji i nie stosują się do zaleceń służb sanitarnych, narażając na ryzyko zachorowań bliskich i inne osoby.

Fot. Shutterstock

 

Każdego dnia, umundurowani policjanci i żołnierze kontrolują czy osoby objęte kwarantanną bądź izolacją przebywają w miejscu zamieszkania i czy nie potrzebują pomocy. W większości przypadków, sprawdzani mieszkańcy powiatu olkuskiego stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Zdarzają się jednak przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania osób, które opuszczają miejsce pobytu. Nie zważają przy tym na zalecenia służb sanitarnych, a przede wszystkim na zdrowie i życie swoje i innych osób.
W ubiegłym tygodniu olkuscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób, które z powodu zakażenia COVID-19 były objęte obowiązkową izolacją domową. 30 marca interweniowano wobec 77-letniej kobiety, która nie zastosowała się do decyzji sanepidu o izolacji domowej. Kobieta opuściła miejsce zamieszkania, by …. w jednym ze sklepów zakupić alkohol.
Z kolei 4 kwietnia, interweniowano wobec 45-letniego mężczyzny, który opuścił miejsce zamieszkania, gdzie obowiązkowo miał przebywać na izolacji domowej. W obu przypadkach prowadzone jest postępowanie dotyczące sprowadzenia przez te osoby niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu innych (art. 165 § 1 kodeksu karnego). Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. O tych zdarzeniach powiadomiono także olkuski sanepid.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE