Majówka w restauracyjnych ogródkach? „Nie wykluczam takiego wariantu”

Trzecia fala pandemii staje się coraz bardziej uciążliwa. Obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia, a szpitale czekają na falę pacjentów, uruchamiając kolejne miejsca intensywnej terapii. Pojawiają się jednak dosyć optymistyczne zapowiedzi. 

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

W środę rzecznik rządku Piotr Muller na antenie Polsat News prognozował co nas może czekać po 18 kwietnia.

Rząd obecne restrykcje przedłużył do przyszłej niedzieli, jednak nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać sytuacja w najbliższym tygodniu. Rzecznik rządu w rozmowie w Polsat News wyraził nadzieję, że z końcem kwietnia będzie można przywrócić niektóre usługi, również te na powietrzu.

„To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów” – powiedział Müller.

Dopytywany o kwestie majówki i możliwości skorzystania w tym czasie z restauracyjnych ogródków, rzecznik rządu stwierdził, że nie wyklucza takiego wariantu.

Dodał, że powrót do regionalizacji to mało prawdopodobny wariant, jednak ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie możliwe ogłoszenie decyzji w sprawie żłobków i przedszkoli, a także „innych usług”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE