Kiedy nastąpi spadek zachorowań na COVID-19? Ekspert odpowiada!

Specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog prof. Piotr Jankowski przekazał, że mniejszej ilości zakażeń koronawirusem możemy spodziewać się już za około tydzień lub dwa. Wszystko zależy również od sprawności szczepień. 

Fot. Shutterstock

W rozmowie z Interią specjalista ds. chorób wewnętrznych i kardiolog prof. Piotr Jankowski wypowiedział się na temat trzeciej fali pandemii koronawirusa, która jest coraz poważniejsza w skutkach. W ciągu ostatnich dni liczba osób zakażonych wynosi dobowo po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy przypadków. Dodatkowo, odnotowywana jest ogromna liczba zgonów.

Profesor Jankowski wskazał, że spadek zakażeń może nastąpić już za tydzień lub dwa. Wszystko jednak zależy między innymi od szczepień. Jeśli będą przebiegać sprawnie, można mieć nadzieję na poprawę sytuacji w kraju. Tym bardziej, że już ruszają zapisy kolejnych roczników.

Ekspert zwrócił uwagę także na choroby, które zwiększają ryzyko cięższego przebiegu koronawirusa, jak chociażby choroby układu krążenia, otyłość czy cukrzyca. Wtedy rownież zwiększa się ryzyko zgonu, dlatego lekarz zaapelował, aby każdy, kto ma dodatkowe dolegliwości, zachowali szczególną ostrożność i o siebie dbali.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE