Prezydent Andrzej Duda na Wawelu. „Pogoda jest piękna, jak wtedy”

Na sobotę 10 kwietnia przypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej w której zginęło 96 osób, w tym ówczesny prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Dzisiaj na Wawelu odbyły się uroczystości upamiętniające ten dzień. W uroczystościach wziął udział prezydent Andrzej Duda. 

fot. Grzegorz Jakubowski KPRP / prezydent.pl

Andrzej Duda w sobotni poranek złożył na Wawelu hołd parze prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

„Jestem przekonany, że oni, kiedy gdzieś tam patrzą na nas z niebios, wszyscy by tego chcieli, aby w większej ilości różnych naszych polskich spraw była wspólnota, był wzajemny szacunek ” – mówił prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że ci którzy lecieli 11 lat temu do Smoleńska, „z głębokim przekonaniem, że czynią to dla Rzeczypospolitej”. 

„Dla naszej ojczyzny, dla pamięci o haniebnie pomordowanych w Katyniu przez Sowietów polskich oficerach, prowadzeni sercem, prowadzeni miłością do ojczyzny, prowadzeni poczuciem wspólnoty w tej wielkiej sprawie, jaką jest pamięć historyczna i oddanie hołdu, i czci bohaterom” – mówił.

Prezydent zwrócił uwagę, że w tym roku 10 kwietnia jest dokładnie taki, jak 11 lat temu – przypada, jak wówczas, w pierwszą sobotę po Wielkanocy, jest też piękna pogoda, jak wtedy.

Do katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 r. Prezydencki samolot z 96 osobami rozbił się w drodze do Smoleńska na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE