Powrót do szkół szybciej niż zakładano?

Przemysław Czarnek chce jak najszybszego powrotu uczniów do szkół. Jak powiedział, nauka zdalna jest tylko przykrą koniecznością. 

fot. Pixabay

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z Radiem Maryja podkreślił, że trzecia fala pandemii słabnie, nauka zdalna jest tylko koniecznością i trzeba z nią skończyć jak najszybciej.

Powrót do nauki hybrydowej ma nastąpić jeszcze w kwietniu, jak zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że liczba zakażeń słabnie systematycznie każdego dnia a ponad pół miliona nauczycieli już zostało zaszczepionych.

„To nam daje podstawę, żeby projektować różne scenariusze szybkiego powrotu do nauczania stacjonarnego w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach ponadpodstawowych” – powiedział Czarnek.

Minister zapowiedział również, że jeżeli sytuacja epidemiczna w Polsce nadal będzie się poprawiać, do funkcjonowania stacjonarnego wrócą przedszkola oraz klasy początkowe szkół podstawowych. Wyraził również nadzieję, że przynajmniej do nauczania hybrydowego wrócą starsze roczniki szkół podstawowych, a szkoły ponadpodstawowe dołączą do nich w maju.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE