Zawalił się drewniany dom. Policjant wyniósł starszego człowieka

W Lusławicach doszło do zawalenia się drewnianego dachu wraz z kominem do wewnątrz budynku, w którym przebywało dwóch mężczyzn. Policjant pomógł w ewakuacji starszego mężczyzny. 

Fot. Małopolska Policja

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, dyżurny tarnowskiej komendy Policji został powiadomiony o katastrofie budowlanej w Lusławicach koło Zakliczyna. Świadkowie powiadomili, że drewniana konstrukcja dachu pokrytego ceramiczną dachówką zawaliła się do środka budynku. Dom zamieszkiwały dwie osoby.

Niedaleko miejsca zdarzenia pełnił sierż. Grzegorz Mortek z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskie Policji w Tarnowie. To on już po kilku minutach jako pierwszy zjawił się na miejscu. Szybka wymiana informacji z osobami będącymi w rejonie zawalonego dachu wskazała, że wewnątrz znajduje się 70-letni mężczyzna, który nie jest w stanie o własnych siłach opuścić zagrożonego miejsca.

Gdy policjant wszedł do zniszczonego budynku, zauważył w pokoju, do którego zawalił się dach i komin, siedzącego na wersalce staruszka, który nie mógł o własnych siłach opuścić domu. W tym czasie na miejscu pojawił się zastęp strażaków ochotników z Zakliczyna. Policjant wezwał jednego z druhów i wspólnie wynieśli mężczyznę ze zniszczonego pokoju na zewnątrz w bezpieczne miejsce.

Mieszkający z nim 42-letni syn zdołał samodzielnie wyjść z domu. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni nie stwierdzili obrażeń u obu mężczyzn. Nie było konieczności przewożenia ich do szpitala. Miejsce zostało zabezpieczone, a mężczyźni trafili pod skrzydła rodziny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE