Ekspert o dalszym rozwoju pandemii „Będzie duża liczba zgonów”

Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich tygodni wskazują na zmniejszającą się średnią zakażeń na koronawirusa. Rośnie za to liczba zgonów. Nie jest to może przyrost dzienny, bo też różnie zgony są raportowane i ujmowane w statystykach, jednak wzrost jest bardzo zauważalny. Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych kreśli prawdopodobne scenariusze rozwoju pandemii. 

Fot. Shutterstock

Dr Michał Sutkowski powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że istnieją dwa prawdopodobne scenariusze rozwoju pandemii.

Jak podaje Radio Zet, rozwój pandemii według Sutkowskiego może rozwijać się w dwóch kierunkach. Pierwszy to znaczny i postępujący spadek zakażeń, przy jednoczesnym wzroście liczby zgonów i przeciążeniu szpitali. To z resztą obserwujemy już obecnie.

Drugim scenariuszem może być chwilowy wzrost zakażeń, wynikający m.in. ze spotkań rodzinnych podczas Świąt Wielkanocnych. Dwa tygodnie po świętach może nastąpić nagły wzrost zachorowań. W drugim scenariuszu rosnąca liczba zgonów również będzie wysoka a system szpitalny przeciążony.

Według eksperta bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest pierwsza opcja, a więc spadek liczby zakażonych i wzrost liczby zgonów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE