Kiedy decyzje ws. dalszych obostrzeń? Padła data!

Adam Niedzielski przekazał, kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie dalszych restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa. Poinformował także, że zmienione zostały kryteria luzowania obostrzeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, ze już jutro dowiemy się jak będzie wyglądał najbliższy tydzień bądź tygodnie jeśli chodzi o obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce. W środę bowiem ma się odbyć spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak tłumaczy minister, kluczowym elementem, który będzie omawiany podczas spotkania będzie liczba zajętych miejsc w szpitalach covidowych, a także liczba nowych przypadków zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2. Istotnym parametrem jest też liczba osób powyżej 60 roku życia, którzy już otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19.

„Żeby mówić o odważniejszym otwieraniu, powinniśmy mieć wyszczepionych ok. 70 proc. osób w wieku 60 i więcej lat. W tej chwili mamy ok. 40 proc. To jest apel do wszystkich 60-latków i starszych osób, aby się zgłaszały na szczepienia, bo to nam pozwala podejmować odważniejsze decyzje.”

-powiedział Adam Niedzielski.

Podjęte decyzje mogą zostać ogłoszone jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w najbliższy piątek. Adam Niedzielski dodał też, że zmienione zostały kryteria luzowania obostrzeń. Dziś w Polsce przybyło 13 227 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w wyniku choroby lub współistnienia jej z innymi dolegliwościami zmarły 644 osoby.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE