Tramwaje nie dojadą do jednej pętli. Poważne utrudnienia w komunikacji

W najbliższy weekend pasażerów komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa w najbliższy weekend odbędą się prace serwisowe na pętli Nowy Bieżanów P+R.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa w najbliższy weekend czyli 17 i 18 kwietnia na pętli Nowy Bieżanów P+R prowadzone będą prace serwisowe.

Prace związane będą z wymianą zwrotnicy oraz szyn. Tramwaje nie będą dojeżdżać do pętli Nowy Bieżanów P+R od 6 rano w sobotę. Prace mają zakończyć się w poniedziałek ok. godz. 4 rano.

W tym czasie linie tramwajowe 3, 9 i 13 dojeżdżać będą jedynie do pętli Prokocim przy ul. Wielickiej.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 703 która kursować będzie na trasie:

Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry – Ćwiklińskiej – Nowy Bieżanów P+R – Ćwiklińskiej – Teligi – Wielicka – Bieżanowska (powrót: Kamieńskiego – Malborska – Wielicka). Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: “Nowy Bieżanów Południe”, “Nowy Bieżanów P+R”, “Ćwiklińskiej”, “Nowy Prokocim”, “Teligi”, “Prokocim Szpital” (w kierunku Bieżanowskiej na ul. Wielickiej, w kierunku Nowego Bieżanowa P+R na ul. Teligi), “Prokocim” (na wysokości pętli tramwajowej, tylko w kierunku Bieżanowskiej), “Wlotowa”, “Bieżanowska” (końcowy i początkowy na ul. Wielickiej w kierunku centrum, przelotowy na ul. Wielickiej w kierunku Nowego Bieżanowa P+R).

Linia kursować będzie z częstotliwością co 7 minut w sobotę i w niedzielę od godz. 8:00 oraz co 10 minut w niedzielę do godz. 8:00.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE