Uwaga! Zmiana numeru alarmowego 998

Jeszcze tylko do 20 kwietnia będzie można dodzwonić się na numer alarmowy 998. Po 20 kwietnia usłyszymy komunikat, że dodzwoniliśmy się pod numer alarmowy 112. Taki komunikat pojawiać się będzie przez tydzień. 

Fot. Pexels

Informację taką przekazał na konferencji prasowej wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dotychczasowy numer alarmowy 998 skierowany do Straży Pożarnej przełączony zostanie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, czyli 112.

„Wszystkie osoby dzwoniące pod numer 998, do 20 kwietnia będą jeszcze odbierać strażacy na tzw. stanowisku kierowania. Od 20 kwietnia w całej Małopolsce do 27 kwietnia usłyszą komunikat, że dodzwonili się pod numer alarmowy 112” – powiedział Łukasz Kmita.

Od 20 kwietnia wszelkie zgłoszenia pod numer 112 będą odpowiednio weryfikowane, w taki sposób by do zdarzenia można było wysłać odpowiednie służby, czyli policję, pogotowie ratunkowe czy straż pożarną.

Wojewoda podkreślił, że jest to niezwykle ważny proces, zwłaszcza jeżeli chodzi o wypadki masowe i trzeba nieraz uruchomić wszystkie służby w tym samym momencie. „Ten proces jest również bardzo przydatny w sytuacjach jednorazowych, gdy jest konieczność wysłania tylko część służb” – powiedział wojewoda.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE