Zjazd motocyklistów na Jasnej Górze. Ruszyło śledztwo

W miniony weekend tysiące motocyklistów z całej Polski zjechało do Częstochowy by wspólnie rozpocząć sezon.  Tradycyjnie sezon rozpoczynają mszą świętą na Jasnej Górze. Mimo obostrzeń pandemicznych, wzięło w niej udział ponad 10 tys. motocyklistów. 

fot. Pixabay

Jeszcze w poniedziałek policja i sanepid zapowiedziały, że przyjrzą się czy organizator nie złamał zakazów epidemicznych.

Jak informuje Onet, prokuratura w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnej pielgrzymki motocyklistów. Dotyczy ono sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego.

Obostrzenia pandemiczne ograniczają również ruch pielgrzymkowy. Mimo to na Jasną Górę zjechało ponad 10 tys. motocyklistów. Msza św. odbywała się na zewnątrz i zachowane zostały odpowiednie odległości. Śledztwo jednak ruszyło.

„Śledztwo dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenia się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2” – powiedział Onetowi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE