Bezdomnego okradli z butów i skarpetek. Na pomoc ruszyła Straż Miejska

Takiej akcji strażnicy długo nie zapomną. W jednej z bram przy ul. Zwierzynieckiej dostrzeżono bezdomnego, którego zachowanie wskazywało, że potrzebuje pomocy. Na miejscu szybko pojawiła się Straż Miejska. 

fot. SMMK

Mimo nadejścia wiosny, pogoda wciąż utrzymuje się pod znakiem zimy. Strata obuwia i skarpetek to nie tylko ogromny dyskomfort, ale sytuacja która może zagrażać życiu.

Gdy po zgłoszeniu o bezdomnym przyjechała straż miejska, okazało się że mężczyzna nie ma butów i skarpetek. Wyznał, że został okradziony w trakcie snu i teraz ma problem z przemieszczaniem się.

„Był zdenerwowany. Widać było, że liczy na naszą pomoc. Ustaliliśmy więc rozmiar obuwia, a następnie skontaktowaliśmy się z dyżurnym z nadzieją, że w naszych zasobach magazynowych znajdzie się coś odpowiedniego. Okazało się, że przyjmujący zgłoszenie dyżurny nosi dokładnie ten sam numer butów i dodatkową parę ma w swojej szafce. Na przyjazd ekipy z drugiego patrolu z obuwniczą przesyłką czekaliśmy dokładnie tyle, ile zajęło mężczyźnie zjedzenie naszych kanapek ze śniadania. Na koniec powiemy tylko tyle – tej interwencji szybko nie zapomnimy” – relacjonują strażnicy w mediach społecznościowych.

fot. SMMK

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE